درباره نشریه

مجله مطالعات زبانی و بلاغی یک مجله با دسترسی آزاد است که به صورت فصلنامه منتشر می شود و توسط دانشگاه سمنان در سال 1389 تأسیس شد. حوزه اصلی این مجله مطالعات زبانی و بلاغی است. این مجله مقالات اصلی، ارتباطات کوتاه و نامه‌های به سردبیر را در زمینه‌های مطالعات زبانی و بلاغت می‌پذیرد. این مجله در سال 1396 از سوی کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،  به اعتبار علمی– پژوهشی دست یافت. در سال 1400 نیز وضعیت انتشار این نشریه به  فصلنامه تغییر یافت.

سیاست دسترسی آزاد

مجله مطالعات زبانی و بلاغی یک مجله کاملاً دسترسی آزاد است، به این معنی که تمام مقالات بلافاصله پس از انتشار در وب در دسترس همه کاربران قرار می گیرد. تمام محتوای مجله با دسترسی آزاد تحت  Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0) منتشر می شود. مزایای دسترسی باز برای نویسندگان عبارتند از:

مزایای دسترسی باز برای نویسندگان عبارتند از:

- نویسندگان حق چاپ خود را حفظ میکنند.

- دسترسی رایگان برای همه کاربران در سراسر جهان.

- افزایش دید و خوانندگان.

- بدون محدودیت مکانی

- انتشار سریع

مالک حق نشر / دارنده حق چاپ:

نویسندگان حق چاپ و نشر نامحدود را حفظ می کنند. نویسنده بر اثر کنترل کامل دارد (به عنوان مثال حق استفاده مجدد، توزیع، انتشار مجدد و غیره را برای خود محفوظ می دارد).

خط مشی حق چاپ

تحت مجوز دسترسی آزاد، نویسندگان مالکیت حق نسخه‌برداری محتوای خود را حفظ می‌کنند، اما به هر کسی اجازه می‌دهند تا محتوا را بارگیری، استفاده مجدد، و چاپ مجدد، تغییر، توزیع، و/یا کپی کنند تا زمانی که نویسندگان و منبع اصلی به درستی ذکر شده باشند.

تحت مجوز دسترسی آزاد در هنگام ارسال مقاله، از نویسندگان خواسته می‌شود که «فرم توافقنامه انتقال حق چاپ» را تکمیل کنند. پذیرش توافقنامه، انتشار گسترده ترین اطلاعات ممکن را تضمین می کند.

 

مجله مطالعات زبانی و بلاغی دانشگاه سمنان با انجمن علمی تحقیق و تصحیح نسخ خطی ایران تفاهم نامه همکاری در انتشار مجله امضا کرد.